آموزش نی انبان

آیا به دنبال کلاس آموزش نی در اصفهان هستید؟ آموزشگاه ترمه با حضور استاد گرانقدر آقای مجتبی کرمی در خدمت شما است. به هنرجویان عزیز آکادمی ترمه مژده می‌ دهیم که پس از پایان دوره‌ های آموزشی از سوی ما مدرک معتبر دریافت می‌ کنند. همچنین ما همواره در تلاشیم که با برگزاری کارگاه‌ های آموزشی و برگزاری کنسرت‌ ها به‌ صورت دوره‌ ای، سطح تجربه و اعتماد به نفس هنر دوستان عزیز را افزایش دهیم.
اطلاعیه ثبت نام دوره ها

پس از ثبت نام دوره (پرداخت شهریه) با هماهنگی هنرجو و استاد ساعت کلاس تعیین می شود. برحسب شرایط، زمان تعیین شده قابل تغییر می باشد.

آنچه در این مطلب خواهید خواهند

هزینه کلاس آموزش نی انبان در اصفهان

بسیاری از مراجعین هنگام ثبت‌ نام در دوره‌ های آموزشی دغدغه چگونگی پرداخت شهریه را دارند. طی سالیانی که ما را با عنوان بهترین آموزشگاه موسیقی در اصفهان می‌ شناسند، همواره در تلاش بوده‌ ایم که بستری فراهم کنیم تا همگان از یادگیری موسیقی لذت ببرند. به همین منظور، با ایجاد شرایط پرداخت هزینه کلاس به‌ صورت اقساطی، امکان ثبت‌ نام برای تمامی اقشار جامعه را ایجاد نموده‌ ایم. دوره‌ های آموزشی در ترم‌ های ۸ جلسه‌ ای برگزار می‌ شود که تایم آن بسته به نظر هنرجو و تشخیص استاد بین ۲۰ و ۳۰ دقیقه می‌ باشد. هزینه کلاس‌ ها با توجه به مدت زمان آموزش، ۱٬۳۴۴٬۰۰۰ و ۲٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان است.

آموزش نی انبان مناسب چه سنی است؟

آموزش نی‌ انبان مانند بسیاری از سازهای دیگر می‌ تواند از سنین پایین شروع شود، اما سن دقیق ممکن است بسته به فرد و شرایط جسمی او متفاوت باشد. در کل، خردسالان بهتر است ابتدا دوره آموزش موسیقی کودکان را پشت سر بگذارند. اما می‌ توان گفت معمولاً از حدود ۷ یا ۸ سالگی قادر به یادگیری سازهای بادی هستند، زیرا در این سن معمولاً دندان‌ های دائمی آنها رشد کرده و توانایی نفس‌ گیری و هماهنگی لازم را دارند.

مراحل آموزش و مدت زمان یادگیری نی انبان

درست است که یادگیری هر سازی پیچیدگی و چالش‌ های خود را دارد اما سازهای بادی از حساسیت بیشتری برخوردار هستند و مراحل یادگیری آن‌ ها با دیگر سازها کمی متفاوت است. حال که به آموزش نی‌ انبان علاقه‌ مند هستید بهتر است با مراحل تدریس آن آشنا شوید.

  • شناخت نی‌ انبان و نحوه نگهداری آن
  • تنظیم کیسه و نفس‌ گیری
  • نت‌ خوانی و انگشت‌ گذاری
  • ریتم‌ شناسی و اجرای قطعات ساده

تمامی این مراحل با مکث به جهت تمرین مستمر و کسب مهارت کافی پشت سر گذاشته می‌ شوند. به مرور زمان و با پیشرفت در نواختن، آموزش‌ ها صورت جدی‌ تری به خود می‌گیرند. باید آن‌ قدر تلاش و پشتکار داشته باشید تا بتوانید خود را به اجراهای گروهی برسانید. به طور کلی یادگیری نی‌ انبان بین ۳ تا ۶ ماه زمان لازم دارد. بعد از آن، اگر متمایل باشید که ساز را به صورت حرفه‌ ای دنبال کنید، وارد دوره پیشرفته خواهید شد.